Середа, 29.03.2023
Головна Університет Кафедри Кафедра фтизіатрії та пульмонології
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Joomla!

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Головне меню

Головна
Анонс
Новини
Навчальний процес
Студентське життя
Університет
Місія, візія, цінності ХНМУ
Керівництво
Структурні підрозділи університету
Відділи університету
Діяльність університету
Факультети
Кафедри
Анкета для випускників
Профком співробітників
Історія університету
Музей
Кодекс корпоративної етики
Телефонний довідник
Післядипломна освіта
Міжнародна діяльність
Наука
ННІ іноземних громадян
Інститут якості освіти
НДІ ЕКМ ХНМУ
Наукова бібліотека
Приймальна комісія
Культура і соціум
Контакти
Телефонний довідник
Admission information
for foreign students
Інтернаціоналізація ХНМУ
Працевлаштування випускників,
які навчаються
за державним замовленням
Атестація щодо вільного володіння державною мовою
Доступ до публічної інформації
 
Нормативна база вищої освіти
Реформа медицини


Відео новини


Посилання
















База кроків

Безпека та довіра

Соціологічне опитування

Скринька довіри

dovira@knmu.kharkov.ua


Онлайн-оплата
для студентів ХНМУ




Увага!


Єдиним офіційним сайтом Харківського національного медичного університету (ХНМУ) є http://knmu.kharkov.ua

 та http://knmu.edu.ua

За інформацію, надану від імені ХНМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе






Information website for foreign students

http://alfamed.com.ua/

http://bobtrade.net/


дистанційне навчання

distance learning



Інструкції

з організації

дистанційного навчання

Distance learning: questions? answers!




Новини

дистанційного навчання




АКАДЕМІЧНА

ДОБРОЧЕСНІСТЬ



Міжнародна
науково-освітня
дослідницька
мережа

USERN






Інтерактивна база


Анкета випускника




ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

СТУДЕНТСЬКИХ

НАУКОВИХ РОБІТ

спеціальність МЕДИЦИНА



Репозитарій ХНМУ


Наукові видання





А С У

Хто на сайті

No valid database connection Table 'jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT guest, usertype, client_id FROM jos_session WHERE client_id = 0

Анонс

ХНМУ оголошує День Відкритих дверей online

Газета «Медичний університет» № 11-12, 2021

Відбудеться звітно-виборча конференція

Зверніть увагу, профком інформує!

До уваги співробітників університету!

До уваги здобувачів освіти першого року навчання







До вашої уваги новий альманах «Початок століття»



Нагально

У ХНМУ працюватиме експертна група з акредитації освітньої програми «Педіатрія»

Наказ ХНМУ про відсторонення від роботи невакцинованих працівників університету на період карантину

Лекція "Вакцинація COVID-19"

Комiсiя для проведення державноi caнітapнo-епiдемiологiчної експертизи в особливо складних випадках






Національний фонд досліджень України оголосив конкурс проєктів

Україна повністю перейшла на електронний лікарняний з 1 жовтня

Про продовження терміну дії карантину до 1.10.2021 р.

Інтерактивний "Путівник першокурсника"

Кафедра фтизіатрії та пульмонології Друк

АДРЕСА: м. Харків, вул. Ньютона, 145,КНП ХОР ОПТД № 1; м. Харків, пр. Ново-Баварський, 2, КНП ХОР ОТЛ № 1; м. Харків, вул. Пирогова, 8, ДЗОЗ ОТЛ № 3

Тел. (0572) 357-11-08
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ

Шевченко Ольга Станіславівна — доктор медичних наук, професор.


ШТАТ КАФЕДРИ

Відповідальні: за навчально-методичну роботу — к.мед.н., ас. Овчаренко І.А..; за виховну роботу та роботу наукового студентського гуртка кафедри — д.мед.н., проф. Бутов Д.О.; за лікувальну роботу — к.мед.н., доц. Матвєєва С.Л.; за наукову роботу — к.мед.н., доц. Чопорова О.І.; за дистанційне навчання – к.мед.н., ас. О.О. Говардовська; профорг кафедри - к.мед.н., асист. Степаненко Г.Л.; ас. О.М. Швець; лаб. Тулянкіна Г.С.


Шевченко Ольга Станіславівна

НАВЧАЛЬНА РОБОТА


Кафедра проводить навчально-педагогічну роботу на 3-х базах: Обласний протитуберкульозний диспансер № 1, Обласна туберкульозна лікарня № 1 та Обласна туберкульозна лікарня № 3. Педагогічна робота кафедри полягає у  підготовці студентів IV і VI курсів усіх факультетів  за спеціальністю «Лікувальна справа» та студентів IV курсу стоматологічного факультету за спеціальністю «Стоматологія», англомовних студентів IV курсу VI медичного факультету за спеціальністю «Лікувальна справа» та «Стоматологія» з дисципліни «Фтизіатрія». Також на кафедрі викладаються курси за вибором «Фтизіатрія з оцінкою результатів досліджень» для бакалаврів спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» та «Актуальні питання пульмонології» для магістрів спеціальності «Медицина». За всіма дисциплінами створені та постійно оновлюються силабуси та навчально-методичні матеріали, що розміщені у системі дистанційного навчання ХНМУ.


З метою підготовки до ліцензійних тестових іспитів «КРОК-2» проводяться тренінги студентів IV та VI курсів, а також інтернів за базами тестових завдань з фтизіатрії останніх 5 років.


На кафедрі створені та розміщені на платформі Moodle «Система дистанційного навчання Харківського національного медичного університету» 16 дистанційних курсів, які відповідають всім дисциплінам, що викладаються на кафедрі україномовним, англомовним та російськомовним студентам.


В межах системи післядипломної освіти на кафедрі здійснюється підготовка інтернів-фтизіатрів, інтернів-суміжників, лікарів-курсантів з дисципліни «Фтизіатрія» та аспірантів на здобуття ступеня «Доктор філософії».


Для покрещення засвоєння лекційного матеріалу студентами та ознайомлення зі світовими досягненнями у боротьбі з туберкульозом, постійно поновлюється лекційний матеріал відповідно до досягнень сучасної фтизіатрії. Викладачі кафедри приділяють велику увагу вдосконаленню навчально-педагогічної роботи з англомовними студентами.


Для залучення студентів до обговорення теми практичного заняття та розкриття творчих здібностей студента активно застосовується кейс-метод навчання. До клінічних ситуаційних завдань додаються набори рентгенограм, томограм, інколи й компютерної томографії. Для закріплення теоретичних знань, вмінь та практичних навичок, студенти заповнюють робочі зошити, розроблені співробітниками кафедри за кожною темою з урахуванням специфіки навчання на факультетах, переглядають демонстраційний матеріал, історії хвороби.


Під час практичних занять використовуються методичні рекомендації та методичні вказівки для самостійної роботи студентів під час підготовки до практичного заняття з усіх тем, які складені за вимогами Європейської кредитно-трансферної системи навчання та за рекомендаціями методичного кабінету ХНМУ. Матеріали підготовлені українською, російською та англійською мовами. Ці навчально-методичні розробки, а також багато інших навчальних матеріалів доступні для on-line перегляду у репозитарії бібліотеки ХНМУ.


Студенти під час проходження занять на кафедрі фтизіатрії та пульмонології активно долучаються до роботи наукового студентського гуртка, роблять реферативні доповіді з обраної теми на занятті, готують тези доповідей та виступають під час проведення науково-практичних конференцій. Щорічно студенти IV та VI курсів усіх фікультетів приймають активну участь у проведенні Дня боротьби з туберкульозом (24 березня).



НАПРЯМКИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ


На кафедрі проводиться вивчення порушень метаболізму у хворих на туберкульоз. Триває виконання НДР за ініціативною тематикою (2019-2021) “Оптимізація прогнозування та підвищення ефективності лікування вперше діагностованого туберкульозу легенів на підставі вивчення динаміки показників вуглеводного, ліпідного та білкового обміну”, а також НДР за державним замовленням «Розробити стратегію профілактики і лікування токсичного ураження печінки у хворих з мультирезистентним туберкульозом при хіміотерапії та тютюнопалінні» (2020-2022).



ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ


Одержано 1 патент на винахід, 10 патентів на корисну модель, 298 актів впровадження.


З 2010 року на кафедрі захищена 1 дисертація на здобуття ступеня доктора медичних наук, 3 дисертації на здобуття ступеня кандидата медичних наук та 1 дисертація на здобуття ступеня доктора філософії. На кафедрі виконується 1 дисертації на здобуття ступеня доктор філософії.


Видано навчально-методичний посібник «Паліативна допомога при ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ» українською та англійською мовами, навчально-методичний посібник «Фтизіатрія у схемах, таблицях та рисунках» українською та англійською мовами, навчальний посібник «Фтизіатрія» англійською мовою, навчальний посібник «Синдромальна діагностика захворювань легень», буклет тестових завдань ліцензійного іспиту «Крок-2» українською, російською та англійською мовами. Колектив кафедри приймав участь у підготовці навчальних матеріалів для випуску національного підручника «Фтизіатрія» українською, російською та англійською мовами, національного підручника «Сімейна медицина» українською, російською та англійською мовами.



СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ


Кафедра приймає участь у наукових конференціях, з'їздах та конгресах. Опубліковані наукові матеріали містять дослідження, виконані на сучасному рівні розвитку фтизіатрії і відповідають сучасним досягненням методів діагностики та лікування туберкульозу легень. Кафедра уклала договори про співробітництво з КНП ХОР ОПТД № 1, КНП ХОР ОТЛ № 1, ДЗОЗ ОТЛ № 3.


В рамках міжнародних проектів і програм проводиться співробітництво з Національним інститутом здоров’я США (проект з дослідження у вивчення туберкульозу).



ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА


Лікувальна робота проводиться на базах КНП ХОР ОПТД № 1, КНП ХОР ОТЛ № 1, ДЗОЗ ОТЛ № 3 (щорічно працівники кафедри консультують і лікують близько 2 тисяч хворих із найрізноманітнішими туберкульозними ураженнями внутрішніх органів). Проводяться щотижневі обходи професора та доцентів кафедри, клінічні конференції, патологоанатомічні розбори. Коллектив кафедри долучається до проведення днів спеціаліста на клінічній базі ОПТД№1.


На кафедрі розроблено новітні технології діагностики та лікування, зокрема, патогенетичне лікування озоном і за допомогою лазеротерапії хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень. За результатами ноукових досліджень були розроблені та проваджені до практики методичні рекомендації щодо лікувальної та діагностичної тактики під час розвитку медикаментозного токсичного гепатиту шляхом комплексного застосування L-аргініну L-глутамату з магнітолазеротерапією у проекції печінки та кубітальної вени. Виконано клініко-експериментальну роботу з застосування кверцетину з полівінілпіролідоном у лікуванні хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень. Виділено маркери сприятливого та несприятливого перебігу туберкульозу на основі дослідження структурних змін щитоподібної залози та тиреоїдного статусу хворих на туберкульоз легень. Виявлені клініко-ренгенологічні та імуногенетичні особливості виникнення рецидиву туберкульозу легень. Проведено оптимізацію лікування хворих на легеневий туберкульоз шляхом вивчення показників вуглеводного та ліпідного обміну. Оптимізовано прогнозування ефективності лікування мультирезистентного туберкульозу легенів шляхом оцінки динаміки тканинних факторів розпаду та фіброзоутворення. Проведено оцінку динаміки рівнів неоптеріну та біомаркерів запалення в моніторингу тапрогнозуванні ефективності лікування хворих на туберкульоз легень.



ІСТОРІЯ КАФЕДРИ


У Харківському медичному інституті кафедру туберкульозу було створено в березні 1923 року на базі Харківського туберкульозного клінічного інституту. До організації кафедри існував курс туберкульозу при кафедрі факультетської терапії.


Першим керівником кафедри й одночасно директором створеного до цього інституту туберкульозу був професор І.І. Файншмідт (1923–1931).


З 1931 р. до 1956 р. кафедру очолював професор Б.М. Хмельницький. Бувши директором тубінституту й завідувачем кафедри туберкульозу медичного інституту Б.М. Хмельницький проводив велику роботу з підготовки наукових кадрів. У цей період захищено докторські дисертації Б.З. Буніної, Л.Т. Малої, Е.Б. Меве, Е.Л. Мельникова, А.Е. Рабухина, Ю.Д. Шульги й  кандидатські дисертації В.І. Житної та З.М. Орлової.

У цей час розроблялася проблема значення змішаної інфекції при туберкульозі,  колапсотерапії легеневого туберкульозу та вирішувались хірургічні проблеми.


З 1958 р. до 1970 р. кафедрою завідував доцент А.Д. Корнєєв. Колективом кафедри виконувалися роботи з вивчення патогенезу туберкульозу, питань лікування, критеріїв активності та вивчення малих і первинних форм туберкульозу.


З 1970 р. до 1996 р. кафедру очолювала доцент С.М. Рослик. Співробітники кафедри проводили роботу в 3 основних напрямках: епідеміологія й організаційні форми боротьби з туберкульозом; вивчення особливостей клініки й диференціальної діагностики; підвищення ефективності лікування.


З 1998 року кафедру туберкульозу реорганізовано в кафедру фтизіатрії і пульмонології, яку очолила доктор медичних наук, професор С.І. Зайцева. На кафедрі розроблялись актуальні проблеми сучасної фтизіатрії та пульмонології, а саме питання підвищення ефективності лікування хворих: озонотерапія, лазеротерапія, розробка методів застосування сучасних гепатопротекторів, органозберігаючих методів лікування. Проводилась розробка нових методів діагностики й диференціальної діагностики, за що одержано 2 патенти.


З 2010 року  завідувачем кафедри  є доктор медичних наук, професор О.С. Шевченко.

 

 

Газета "Медичний університет"

Видання 2021 року

Видання 2020 року

Видання 2019 року

Видання 2018 року
Видання 2017 року

Видання 2016 року

Видання 2015 року



Найцікавіше

  • 2011 bmw 5 series
  • Hetai 3d porn
  • Meds online
  • Loan brokers
  • Essay writing service
  • Geek dating
  • Betting guide
  • Uk casino no deposit bonus
  • Hotels in orlando florida
  • Low carb weight loss
  • Cat food brands
  • Webcam free
  • Університет сьогодні
  • Вартість навчання за контрактом
  • Телефонний довідник
  • І медичний факультет
  • ІІ медичний факультет

Стиль університету

  • Cимволіка
  • Гімн університету
© 2011 Joomla! | ХНМУ все права защищены

61022, Харків, пр. Науки, 4, meduniver@knmu.kharkov.ua, +38(057)707-73-80, 700-41-32