Понеділок, 27.03.2023
Головна Університет Історія університету
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Joomla!

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Головне меню

Головна
Анонс
Новини
Навчальний процес
Студентське життя
Університет
Місія, візія, цінності ХНМУ
Керівництво
Структурні підрозділи університету
Відділи університету
Діяльність університету
Факультети
Кафедри
Анкета для випускників
Профком співробітників
Історія університету
Музей
Кодекс корпоративної етики
Телефонний довідник
Післядипломна освіта
Міжнародна діяльність
Наука
ННІ іноземних громадян
Інститут якості освіти
НДІ ЕКМ ХНМУ
Наукова бібліотека
Приймальна комісія
Культура і соціум
Контакти
Телефонний довідник
Admission information
for foreign students
Інтернаціоналізація ХНМУ
Працевлаштування випускників,
які навчаються
за державним замовленням
Атестація щодо вільного володіння державною мовою
Доступ до публічної інформації
 
Нормативна база вищої освіти
Реформа медицини


Відео новини


Посилання
















База кроків

Безпека та довіра

Соціологічне опитування

Скринька довіри

dovira@knmu.kharkov.ua


Онлайн-оплата
для студентів ХНМУ




Увага!


Єдиним офіційним сайтом Харківського національного медичного університету (ХНМУ) є http://knmu.kharkov.ua

 та http://knmu.edu.ua

За інформацію, надану від імені ХНМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе






Information website for foreign students

http://alfamed.com.ua/

http://bobtrade.net/


дистанційне навчання

distance learning



Інструкції

з організації

дистанційного навчання

Distance learning: questions? answers!




Новини

дистанційного навчання




АКАДЕМІЧНА

ДОБРОЧЕСНІСТЬ



Міжнародна
науково-освітня
дослідницька
мережа

USERN






Інтерактивна база


Анкета випускника




ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

СТУДЕНТСЬКИХ

НАУКОВИХ РОБІТ

спеціальність МЕДИЦИНА



Репозитарій ХНМУ


Наукові видання





А С У

Хто на сайті

No valid database connection Table 'jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT guest, usertype, client_id FROM jos_session WHERE client_id = 0

Анонс

ХНМУ оголошує День Відкритих дверей online

Газета «Медичний університет» № 11-12, 2021

Відбудеться звітно-виборча конференція

Зверніть увагу, профком інформує!

До уваги співробітників університету!

До уваги здобувачів освіти першого року навчання







До вашої уваги новий альманах «Початок століття»



Нагально

У ХНМУ працюватиме експертна група з акредитації освітньої програми «Педіатрія»

Наказ ХНМУ про відсторонення від роботи невакцинованих працівників університету на період карантину

Лекція "Вакцинація COVID-19"

Комiсiя для проведення державноi caнітapнo-епiдемiологiчної експертизи в особливо складних випадках






Національний фонд досліджень України оголосив конкурс проєктів

Україна повністю перейшла на електронний лікарняний з 1 жовтня

Про продовження терміну дії карантину до 1.10.2021 р.

Інтерактивний "Путівник першокурсника"

Історія університету Друк
 

Харківський національний медичний університет пройшов славетний історичний шлях від факультету до вищого учбового закладу, який готує не тільки висококваліфікованих лікарів, а й педагогічні та наукові кадри для медицини.


Історія вищої медичної школи Харківщини становить 215 років і тісно пов’язана з історією Імператорського Харківського університету, від медичного факультету якого і веде свою історію Харківський національний медичний університет.


На медичному факультеті викладали й працювали в практичній медицині широко відомі вчені, які склали славу національної науки, професори Д.Ф.Лямбль, Л.С.Ценковський, І.П.Щелков, В.П.Крилов, І.П.Лазаревич, В.Г.Лашкевич та інші. Тут отримали освіту й стали авторитетами в різних галузях медицини професори: хірурги А.Г.Подрєз і М.П.Трінклер, терапевт П.І.Шатілов, офтальмолог Л.Л.Гіршман, фізіолог В.Я.Данилевський та багато інших. Саме професорами медичного факультету були виконані в той час перші в Російській імперії операції оваріотомії, тотальної резекції шлунка, операції на серці, зроблені значні наукові відкриття.


Імператорський Харківський університет і, зокрема, його медичний факультет зіграли видатну роль у розвиткові Харківського регіону. Він посилав своїх кращих представників для наданні кваліфікованої медичної допомоги воякам під час війн, мирному населенню, якому загрожували різні епідемії.


За ініціативою професорів медичного факультету було створене Харківське медичне товариство, яке існує й сьогодні. У 1910 р. це товариство відкрило у Харкові Жіночий медичний інститут. У 1887 р. для медичного факультету була збудована спеціальна споруда для анатомічного театру, у 1896 р. – чотири самостійні клініки: терапевтична, хірургічна, акушерська та офтальмологічна.


У 1920 р. Харківський університет було скасовано, його медичний факультет злито з Жіночим медичним інститутом, внаслідок чого утворилася Харківська медична академія, яка через рік, у 1921 р., була перейменована в Харківський медичний інститут. У ньому було два факультети: медико-профілактичний та одонтологічний.


Серед викладачів інституту були видатні вчені академіки й професори: анатом В.П.Воробйов, який забальзамував зі своїми учнями тіло В.І.Леніна; фізіолог В.Я.Данилевський – один із засновників фізіології праці та ендокринології; хірург В.М.Шамов, який заснував у Харкові перший в Україні інститут гематології та переливання крові, майбутній академік і лауреат Ленінської премії; біохімік О.В.Палладін – засновник інституту біохімії, який зараз носить його ім’я; заслужені професори: М.П.Трінклер, видатний хірург, піонер асептики в Харкові, та М.С.Бокаріус – засновник криміналістичного напрямку в судовій медицині; невропатолог О.М.Гринштейн та патологоанатом М.Ф.Мельніков-Развєдєнков, мікробіолог М.М.Цехновіцер та фармаколог О.І.Черкес, гігієніст О.М.Марзеєв, стоматолог Ю.М.Гофунг та багато інших.


З перших днів війни частина викладачів та випускні курси студентів пішли на фронт, інститут був відправлений в евакуацію, де продовжував роботу з випуску лікарів, таких необхідних і на фронті, і в тилу. У 1944 р. інститут реевакуювався до Харкова.


Мирне інститутське життя почалося з відновлення зруйнованої учбової бази, удосконалення учбового процесу. У 1949 р. ХМІ перейшов до 6-річного строку навчання. В ювілейному 1955 р. інститут працював у складі 53-х кафедр, які очолювали 43 професори і доктори наук та 10 доцентів. В інституті на 3-х факультетах навчалося більше 3,5 тисяч студентів.


У ці роки інститут знаходився у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я СРСР і мав високий професійний статус. Очолював інститут проф. Б.Я.Задорожний, почесний професор Познанської академії медицини, завідували кафедрами дійсний член АМН СРСР М.М.Соловйов, чл.-кор. АМН СРСР В.С.Деркач, В.О.Бєлоусов, Є.О.Попов, АН УРСР – Д.О.Альперн, А.М.Утевський, Є.К.Приходькова, лауреат Державної премії Б.В.Альошин, заслужені діячі наук УРСР професори: І.Р.Брауде, Г.Л.Дерман, М.С.Харченко та інші.


У 1978 р. в ХМІ був створений четвертий факультет – стоматологічний.


У 1994 р. постановою Кабінету Міністрів України на базі ХМІ створено Харківський медичний університет. За результатами акредитації Харківська вища медична школа одержала вищу категорію, котру вона виправдовує й сьогодні. Зараз у ХНМУ викладання здійснюється на шести факультетах та 63-х кафедрах. Крім 4-х медичних, є ще й стоматологічний та факультет післядипломної освіти. Науково-педагогічний склад університету налічує понад 700 осіб. Серед них 122 професора та 236 доцентів, учені звання доктора та кандидата медичних наук мають відповідно 110 та 445 осіб. У колективі університету працює дійсний член НАН України та два члена-кореспонденти АМН України, 4 лауреати Державних премій України, 18 заслужених діячів науки і техніки, 8 заслужених лікарів, 2 заслужених працівника освіти України, 37 дійсних членів міжнародних і відомчих академій наук.


Загальна кількість студентів, що навчаються в ХНМУ, біля 5-ти тисяч осіб, серед них 1024 іноземці. В університеті створені й успішно функціонують 6 навчальних науково-виробничих об’єднань: «Акушерство та гінекологія», «Медична генетика», «Медрадіологія», «Терапія», «Урологія», «Хірургія».


У ХНМУ є всі умови для навчання та всебічного розвитку студентів. Широке поле для наукових занять надає Студентське наукове товариство. Найбільш активні й талановиті його члени перед закінченням університету одержують рекомендації на наукову роботу.


В університеті працює Спілка молоді, діє молодіжний центр та народний театр «Діалог», Видається газета «Медичний університет», працює народний музей історії ХНМУ. Під керівництвом кафедри фізичного виховання та здоров’я колектив університету бере участь у спортивних змаганнях різного рівня й часто одержує перемоги.


Учбово-матеріальна база університету упорядкована 6-ма учбовими корпусами. На базі кафедр, які розташовані тут, проводиться доклінічна підготовка студентів молодших курсів. З третього курсу студенти навчаються на клінічних базах. 40 клінічних кафедр університету розташовані в клінічних лікувально-профілактичних закладах і мають у своєму розпорядженні 7500 ліжок. У 2005 р. було закінчене будівництво навчальної стоматологічної клініки.






Грамота Олександра I


Колегія професорів медичного факультету Імператорського Харківського університету (1853)









Типографський відтиск свідоцтва про закінчення медичного факультету Імператорського Харківського університету (1836)



Клініки та аудиторії медичного факультету Імператорського Харківського університету



Медична допомога під час бою




 

Газета "Медичний університет"

Видання 2021 року

Видання 2020 року

Видання 2019 року

Видання 2018 року
Видання 2017 року

Видання 2016 року

Видання 2015 року



Найцікавіше

  • 2011 bmw 5 series
  • Hetai 3d porn
  • Meds online
  • Loan brokers
  • Essay writing service
  • Geek dating
  • Betting guide
  • Uk casino no deposit bonus
  • Hotels in orlando florida
  • Low carb weight loss
  • Cat food brands
  • Webcam free
  • Університет сьогодні
  • Вартість навчання за контрактом
  • Телефонний довідник
  • І медичний факультет
  • ІІ медичний факультет

Стиль університету

  • Cимволіка
  • Гімн університету
© 2011 Joomla! | ХНМУ все права защищены

61022, Харків, пр. Науки, 4, meduniver@knmu.kharkov.ua, +38(057)707-73-80, 700-41-32